امروز
 سه شنبه , 26/دي/1396
 Tuesday , 16/January/2018

 

حدیث نور

شرکت های تابعه صندوق

قدردانی رسانه ملی از همسایگان پروژه جام جم همت:در اقدامی نو و ارزشمند صورت گرفت؛ چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه ، 5 بهمن 1387 ، 16:37
در مراسمی ویژه با حضور معاونان اداری، مالی، صدا، رئیس صندوق بازنشستگی و جمعی از مدیران سازمان از همسایگان پروژه جام جم همت قدردانی شد.
در ابتدای این مراسم که به همت صندوق بازنشستگی 26 دی در مرکز همایش ها برگزار شد، پورنصاری رئیس صندوق در سخنانی از همسایگان پروژه جام جم همت به سبب تحمل 8 سال سختی و مزاحمت، برای اجرای این پروژه عذرخواهی و تشکر کرد. وی با بیان اینکه پروژه جام جم همت متعلق به صندوق بازنشستگی و متعلق به کارکنان فرهنگی و شریف سازمان صدا و سیماست، افزود: این پروژه با سرمایه همکاران بازنشسته سازمان آغاز شده و از مجموع 700 آپارتمانی که در این پروژه ساخته شده 500 واحد متعلق به کارکنان سازمان است.
پورنصاری در ادامه تصریح کرد: مشکلات پروژه جام جم همت برای ما و مجموعه مدیران امروز سازمان به ارث رسیده است و به لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری منافعی را عاید مجموعه نکرده است، این به دلیل مشکلاتی بود که این پروژه به لحاظ نداشتن جواز ساخت تعطیلی سه ساله و افزایش قیمت ها با آن رو به رو بود و اگر امروز قرار بود تصمیمی برای ساخت این پروژه گرفته شود، قطعاً ساخت چنین پروژه ای با نواقص مذکور، تکرار نمی گردید.
 
سنخراني رئيس صندوق و خوش آمد گوئي و تقدير از همسايگان

رئیس صندوق بازنشستگی در ادامه سخنانش درخصوص روند و پیشرفت کار پروژه جام جم همت از زمان شروع کار تا امروز و در دوره جدید گفت: این پروژه 8 سال پیش شروع شده و زمانی که ما این پروژه را تحویل گرفتیم، فقط 40 درصد کار انجام شده بود؛ این در حالی بود که پروژه پی در پی نیز تعطیل شده و مشکلات  عدیده ای را برای ساکنان محل به وجود آورده بود. از طرفی نیز 200 گروه پیمانکاری در این پروژه مشغول به کار بودند و آن ها هم حق و حقوقی داشتند که پس از تعطیلی پروژه، کسی پاسخ گوی آنان نبوده است، وی افزود:
به لطف خدا و صبر و تحمل شما همسایگان پروژه و حمایت مهندس ضرغامی ریاست اندیشمند سازمان و معاون محترم اداری ،مالی سازمان، دست اندارکاران پروژه توانستند 60 درصد کار باقی مانده را در 14 ماه به پایان برسانند و ان شاء ا... در ایام مبارک دهه فجر امسال شاهد افتتاح این پروژه خواهیم بود.
پورنصاری در ادامه به بیان برخی از تغییرات در طرح اولیه این پروژه پرداخت و تصریح کرد: وقتی کار را دوباره شروع کردیم، می توانستیم با همان روال قبلی، کار را ادامه دهیم اما به هر حال در این خصوص تعهد اخلاقی و اعتقادی داشتیم که کار خوب و با کیفیت تحویل همکاران بدهیم و بتوانیم در محله، شاخصی ارزشمند ارایه کنیم و به همین دلیل اقدامات اساسی و مهمی را در دستور کار قرار دادیم. وی افزود: اولین کاری که در این راستا انجام شد، تغییر نمای پروژه بود. زیرا نمای قبلی کنتکس سفید سیمانی بود که با گذشت زمان و بارش باران و نشستن دود، سیاه و بدنما می شد، لذا نمای ساختمان را تغییر دادیم و از کامپوزیت (آلومینیوم) و (اچ پی ال) و سنگ و نوعی مصالح به نام «جی اف آر سی» استفاده کردیم.
پورنصاری تصریح کرد: علاوه بر مسجد و مرکز تجاری، دو بانک در دو طرف پروژه، سوپرمارکت، رستوران، فست فود، کافی شاپ، سونا، استخر نیز به پروژه اضافه شد تا بتواند خدمات لازم را به ساکنین برج و منطقه ارایه دهد.
پورنصاری، احداث مسجد، کتابخانه، شهربازی، ایجاد سالن اجتماعات و سالن چندمنظوره، درمانگاه را از جمله تغییرات دیگر این پروژه عنوان کرد که با اصلاحاتی در محوطه پروژه جام جم همت ساخته می شود.
گفتنی است که در این مراسم، علاوه بر اجرای تواشیح و موسیقی سنتی، هنرمندان برجسته سینما و تلویزیون از جمله مصطفی زمان (یوزارسیف)، مهراوه شریفی نیا، الهام حمیدی، پوریا پورسرخ و داریوش فرضیایی (عمو پورنگ و امیرمحمد) در برنامه حضور یافتند که مورد استقبال میهمانان قرار گرفت.
ضیافت شام و تقدیم هدیه به همسایگان پروژه جام جم هم پایان بخش این مراسم بود.
 
عمو پورنگ در ميان فرزندان همسايگان پروژه جام جم همت