امروز
 يكشنبه , 01/بهمن/1396
 Sunday , 21/January/2018

 

حدیث نور

شرکت های تابعه صندوق

هفتمین همایش سالانه مدیران صندوق بازنشستگی و شرکت های تابعه برگزار شد (پنج شنبه 8/2/1390) چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه ، 31 ارديبهشت 1390 ، 19:10


هفتمین همایش سالانه مدیران صندوق بازنشستگی و شرکت های تابعه، با حضور آقایان تقدس نژاد، معاون محترم اداری و مالی سازمان و رئیس هیئت امنای صندوق بازنشستگی ، صوفی معاون محترم صدا و عضو هیئت امنای صندوق بازنشستگی ، مهدوی مهر، مدیر کل محترم بودجه و عضو هیئت صندوق بازنشستگی ، محمدزاده ،ذی حساب محترم و مدیر کل امور مالی و عضو هیئت امنای صندوق بازنشستگی، پورنصاری، رئیس صندوق بازنشستگی و مدیران صندوق و شرکت های تابعه ، هشتم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید ، عباس پورنصاری، رئیس صندوق بازنشستگی با تشکر از حضور اعضای محترم هیئت امنای صندوق بازنشستگی ، به تشریح اهداف برگزاری این همایش پرداخت . وی همایش را به دو بخش قابل تقسیم دانست. در بخش اول ، با حضور اعضای محترم هیئت امناء، وضعیت صندوق بازنشستگی بررسی می شود و در بخش دوم، مدیریت های مختلف صندوق و مدیران عامل شرکت های تابعه به تشریح عملکرد سال 89 و ارائه برنامه واحدهای مربوط در سال 90 خواهند پرداخت .

پورنصاری،  بررسی عملکرد در سال 89 و احیاناً برنامه های اجرا نشده در این سال و نیز  ارائه برنامه و بودجه سال90 واحدهای مختلف را از اهداف برگزاری این همایش بر شمرد و اظهار امیدواری کرد با برگزاری این همایش، روند بهبود امور صندوق بازنشستگی که همان خدمت به بازنشستگان شریف سازمان است، ارتقا یابد.

رئیس صندوق بازنشستگی، بهبودامور صندوق را مرهون حمایت ها و مساعدت های رئیس محترم سازمان ، معاون محترم اداری و مالی و اعضای محترم هیئت امنای صندوق بازنشستگی دانست و از لطف و عنایت این مسئولان تشکر و قدر دانی کرد.

عباس پورنصاری، فعالیت های صندوق بازنشستگی را  بر اساس برنامه های مصوب سالانه هیات امناء و اصول و سیاست های کلی حاکم بر سازمان و کشور دانست و اعلام کرد اصول وسیاست های کلی، همواره مد نظر قرار داشته ولی باتوجه به تغییرات سیاسی و اقتصادی و متناسب با وضعیت داخلی و خارجی ، تغییرات لازم و مناسب ، به صورت هفتگی و ماهانه صورت می پذیرد.

سپس رئیس صندوق بازنشستگی سازمان به تشریح فعالیت های مهم انجام شده در سال گذشته پرداخت و خرید ساختمان برای واحدهای سازمانی ، تاسیس دفتر  شرکت  بازرگانی در ترکیه ، تصویب آئین نامه های مالی و معاملاتی،  اداری ، استخدامی ، حقوقی و غیره ، تشکیل کمیته ویژه بر ای تدوین کتابچه دوم بازنشستگی ، ایجاد پروژه های مختلف مانند پروژه رشت و کلنگ زنی پروژه های کاج آبادی،کاشانی، رسالت و افریقا، تحویل کلی مجتمع جام جم همت (39) به هیئت مدیره ساکنان مجتمع ، فعالیت آژانس هواپیمایی صندوق و خدمات رسانی به کارکنان سازمان،دریافت جوازپروژه های مختلف ، دریافت گواهینامه های مختلف مانند ISO برای شرکت ساختمانی ، کسب رتبه  یک انبوه سازی از سوی شرکت ساختمانی، تامین نرم افزارهای مختلف، حسابرسی های مختلف از سال های گذشته تاکنون، تدوین تاریخچه مالی صندوق از 38 سال گذشته صندوق تا پایان سال 88 ، برگزاری مجامع شرکت های وابسته ، انجام امور مالیاتی صندوق و شرکت های تابعه بر اساس  قانون مالیات کشوری و تدوین برنامه استراتژیک سه سال 91-89 صندوق و شرکت ها را  از جمله مهم ترین اقدامات صندوق بازنشستگی در سال 89 عنوان کرد.

وی همچنین افزود: صندوق بازنشستگی برای سال جاری در نظر دارد با افزایش دارایی صندوق و شرکت های تابعه و نیز با افزایش سود بیشتر ، خدمت به بازنشستگان شریف را در اولویت کارهای سال جدید قرار دهد.

پورنصاری با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت که تمام فعالیت های صندوق با توجیه اقتصادی انجام می گیرد و تاجواز پروژه ای دریافت نشود، کلنگ آن به زمین زده نمی شود.  وی تشکیل شورای اقتصادی و شورای بورس و کمیته راهبردی درصندوق بازنشستگی را به منظور بهره مندی ازنظرات اقتصاددان برجسته و نخبه کشور ، از دیگر اقدامات مربوط به سال جهاد اقتصادی عنوان کرد..

در ادامه این همایش، حسن تقدس نژاد، معاون محترم اداری ومالی سازمان و رئیس هیئت امنای صندوق  بازنشستگی  نیز از حضور اعضای محترم هیئت امنای صندوق در این جلسه تشکر کرد و از خدمات ارزشمند عباس پورنصاری رئیس صندوق بازنشستگی ومجموعه مدیران صندوق بازنشستگی به  دلیل عملکرد خوب آنان قدر دانی به عمل آورد.

ایشان کار در سازمان صدا و سیما را کاری ارزشمندو خدایی توصیف کرد که همه مسائل و کارهایش را اعم از نیروی انسانی ، امور بازنشستگان و کارکنان و غیره را خودش انجام می دهد.

وی همچنین  افزود: با تشکیل هیئت امنای جدید در صندوق فکر و با بررسی و تبادل نظر آنان درخصوص امور جاری، شاهد بهبود فعالیت های صندوق بوده ایم ، از جمله این امور استقلال امور صندوق و پرداخت کسور بازنشستگان بوده که بخوبی انجام شده است .

معاون محترم اداری ومالی سازمان حل مشکل آگهی های بازرگانی سال گذشته (79 تا 85) را در دوره مدیریت آقای پورنصاری، از اقدامات ارزشمند صندوق بازنشستگی بر شمرد و اعلام داشت همه ما کارکنان شاغل به همکاران بازنشسته سازمان توجه داریم و این سازمان در این زمینه نسبت به سایر سازمان ها و نهادها متفاوت است.  ایشان اعزام  رایگان حدود 2 الی 3 هزار نفر بازنشسته به زیبا کنار را طی دو هفته آینده ، از جمله خدمات خوب به بازنشستگان عنوان کرد.

وی افزود در حال حاضر، صندوق بازنشستگی خیلی خوب کارش را انجام می دهد و اقدامات و ایده های نو یی را در نظر دارد.

حسن تقدس نژاد، رئیس محترم هیئت امنای صندوق بازنشستگی، استقلال بیشتر صندوق و ایجاد ردیف بودجه واقعی تر از سازمان را از جمله اقدامات مورد نیاز صندوق در سال جاری دانست و اظهار داشت که ضروری است سرمایه گذاری منظم و حساب شده به عنوان یک اصل جهت رسیدن به نتیجه مد نظر قرار گیرد.

ایشان همچنین اظهار امیدواری کرد انشاء ا... با برنامه ریزی اصولی و سرمایه گذاری منظم و حساب شده در صندوق ، طی دو سه سال آینده، صندوق بازنشستگی به خود کفایی برسد.

در ادامه همایش ، محمد حسین صوفی، معاون محترم صدا و  عضو هیئت امنای صندوق بازنشستگی برنامه ریزی را از  جمله مهم ترین علل موفقیت سازمان ها بر شمرد و افزود: اساساً سازمانی موفق است که بر مدار برنامه حرکت کند و یکی از وجوه برنامه ریزی ، آینده نگری است ، ما اگر خودمان آینده را نسازیم دیگران آینده  را برایمان می سازند و در این آینده نگری و برنامه ریزی، نقش نیروی انسانی بسیار مهم است چنان که حتی نام آن را به سرمایه انسانی تغییر داده اند و در سازمانی مانند صداو سیما ، سرمایه و نیروی انسانی از جایگاه والایی برخوردار است و یکی از بخش هایی که به این مهم توجه دارد،دارد اینکار را انجام می دهد صندوق بازنشستگی است و در حال حاضر که سازمان صداو سیما یکی از دوران پر فروغ خودش را می گذراند صندوق نیز و دوران پر فروغی را سپری می کند.

عضو محترم هیئت امنای صندوق بازنشستگی با تشکر از زحمات آقای پورنصاری رئیس صندوق بازنشستگی ، ساماندهی ، انضباط ، برنامه ریزی ، کاهش تنش و توسعه را از نکات برجسته کاری در صندوق بر شمردکه به همت آقای پورنصاری  تحقق یافته است .

عباس مهدوی مهر، مدیر کل محترم بودجه سازمان و عضو هیئت امنای صندوق بازنشستگی نیز سال89 را سالی پر کار وخوب برای صندوق عنوان کرد و افزود ان شاء ا...  با همکاری مجموعه اعضای محترم هیئت امنا و مدیران صندوق بازنشستگی، سال جاری نیز سال خوبی برای صندوق باشد ، ایشان صندوق بازنشستگی را خانه همه کارکنان دانست و افزود هر کاری که در صندوق انجام می شود, برای همه زحمتکشان عرصه فرهنگ و رسانه است .

همچنین عباس مهدوی مهر تلاش برای ایجاد یک ردیف بودجه دیگر در سازمان مدیریت و برنامه ریزی را از جمله اقدامات خوب ذکر کرد و گفت ان شاءا... در سال آینده این ردیف در سازمان برای بازنشستگان ایجاد خواهد شد.

مدیر کل محترم بودجه سازمان و عضو هیئت امنای صندوق بازنشستگی از رئیس صندوق بازنشستگی سازمان به دلیل تلاش های ایشان قدر دانی و تشکر کرد .

سپس دکتر  امیر  محمد زاده ذی حساب محترم و مدیر کل امور مالی سازمان با تشکر از اعضای محترم هیات امناء، رئیس صندوق بازنشستگی و مجموعه مدیران صندوق اعلام داشت صندوق بازنشستگی ، آینده روشنی را پیش رو دارد و اظهار امیدواری کرد با تلاش های ارزنده مجموعه همکاران صندوق بازنشستگی در آینده مشکل همه بازنشستگان مرتفع شود.

در پایان بخش اول همایش ، عباس پورنصاری رئیس صندوق بازنشستگی با تشکر مجدد از حضور آقایان تقدس نژاد ، صوفی ، مهدوی مهر و محمدزاده موفقیت های صندوق و آینده درخشان آنرا مرهون حمایتهای رئیس محترم سازمان، رئیس محترم هیئت امنا و اعضای محترم هیئت امنا دانست و اظهار امیدواری کرد صندوق بازنشتسگی با تلاش روز افزون خودخدمات بیشتری را به بازنشستگان شریف ارائه دهد.

 

در بخش دوم این همایش نیز مدیران واحدهای مختلف صندوق  و شرکت های تابعه به تشریح عملکرد سال 89 و ارائه برنامه های سال 90 واحد مربوط  پرداختند و رئیس صندوق بازنشستگی نسبت به انتظارات و خواسته های مورد نیاز از این واحدها  نکات مد نظر را بیان داشت و  اظهار امیدواری کرد مجموعه مدیران صندوق بتوانند با پشتکار، جدیت و برنامه ریزی بهتر در سال جاری نیز همانند گذشته موفق باشند.