امروز
 پنجشنبه , 28/دي/1396
 Thursday , 18/January/2018

 

حدیث نور

شرکت های تابعه صندوق

گزيده مديريت
انواع مدل هاي قيمت گذاري سهام چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 25 ارديبهشت 1391 ، 00:33

به طور کلي هرسهم  دو نوع جريان نقدي  ايجاد مي كند. اول  سود سهام كه به طور منظم ( مثلاً سالانه) پرداخت مي گردد و دوم قيمت فروش سهام در تاريخ واگذاري آن چنانچه سهم براي يك دوره ي طولاني نگهداري شود، ارزش فعلي قيمت آتي با توجه به افق زماني كاهش مي يابد و مقدار آن تقريباً براي مدت پنجاه سال يا صد سال صفرمي شود)پاندي ،2003). بنابراين، قميت سهام در زمان صفر برابر با ارزش فعلي جريان سود سهام براي يك دوره ي نامحدود مي باشد

دانلود مقاله کامل

 
تئوري مالي مدرن و سودآوري راهبرد سرمايه‌گذاري مومنتوم در ميان‌مدت چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 25 ارديبهشت 1391 ، 00:31

تئوري مالي مدرن بيش از نيم قرن بر محافل دانشگاهي و بازارهاي مالي دنيا حاكم بود. اما در دهه‌هاي 80 و 90 مشاهده برخي شواهد تجربي در بازارها اين تئوري را به چالش كشيد. در سال‌هاي اخير انديشمندان مالي مطالعات و تحقيقات بسياري در مورد اين شواهد تجربي نموده‌اند. آنان در ابتدا سعي در توجيه اين موارد با استفاده از مدل‌هاي موجود در تئوري مالي مدرن نمودند. در ادامه به برخي از تحقيقات انجام شده در اين زمينه پرداخته مي‌شود.

مدل تك‌عاملي و تداوم بازده در ميان‌مدت

جگاديش و تيتمن در مقاله جنجال‌برانگيز خود در سال 1993 براي شناسايي منابع سودآوري راهبرد سرمايه‌گذاري مومنتوم از مدل تك‌عاملي كمك گرفتند.

دانلود مقاله کامل

 
بودجه عملياتي چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 25 ارديبهشت 1391 ، 00:29

بودجه شاهرگ حياتي دولت است، زيرا دولت تمامي فعاليتهاي مالي خود را در چهارچوب قانون بودجه انجام  مي دهد. از سوي ديگر از آنجا که در سيستم بودجه ريزي سنتي عوامل مهمي چون اثربخشي، كارايي، صرفه جويي و بازدهي درقبال صرف منابع ناديده گرفته مي شوند لذا ازمنابع بدرستي استفاده نشده و حتي به هدر مي روند. يکي از راه کارهاي مطرح جهت استفاده و مديريت بهتر بودجه استفاده از بودجه عملياني به جاي بودجه ريزي سنتي است.

بکارگيري بودجه سنتي مستلزم رعايت قوانين مندرج در قانون محاسبات عمومي است. در اين مقاله با مروري بر  سير تحولات بودجه و قانون محاسبات عمومي كشور, به بررسي بررسي زمينه هاي نظارت قانون محاسبات عمومي کشور بر بودجه عملياتي پرداخته مي شود. در نهايت نيز مدلي مفهومي براي بودجه ريزي عملياتي ارائه مي گردد.

 
فرضيه بازار کارا در مديريت مالي چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه ، 25 ارديبهشت 1391 ، 00:27

منتقدان تئوري مالي مدرن اعتقاد دارند كه برخي از استثناهاي مشاهده شده در بازارهاي مالي، احتمالاً نسبت به هر مدلي عقلايي در مورد ريسك و بازده، غيرعادي هستند (باربريز و تالر 2002). در مقابل، برخي طرفداران تئوريمالي مدرن، بر اين باورند كه در بازار مي‌تواند استثناهايي وجود داشته باشد، اما مشاهده اين استثناها، نه شاهدي بر رفتار غيرعقلايي عوامل اقتصادي است و نه نقضي بر كارايي بازار، بلكه بيشتر به دليل جمع‌آوري و تحليل نادرست اطلاعات  و يا تعريف نادرست ريسك سيستماتيك است (هان و تانكز2003). از طرف ديگر آنان معتقدند كه چنانچه تعداد زيادي آزمون در مورد يك نظام پيچيده انجام گيرد، بديهي است كه يكسري نتايج غيرعادي و خلاف قاعده به دست آيد. در حالي كه برخي ديگر از طرفداران تئوري مالي مدرن از جمله ايوجين فاما  كه خود از بنيان‌گذاران اين تئوري بوده است، نسبت به نظريه‌هاي ارايه شده در اين تئوري ابراز ترديد نموده‌اند. به هر حال، بررسي‌هاي دقيق علمي توسط انديشمندان مالي همچنان ادامه دارد و هر روز اين ايده كه قيمت‌ها در بازار بيشتر تحت تأثير عوامل رواني تعيين مي‌شوند، قوت بيشتري مي‌گيرد و بنابراين مطالعه روان‌شناسي و هيجانات بازار اهميت بيشتري پيدا كرده است. يکي از مهمترين اين نظريه ها، نظريه بازار کارا است که در ادامه به توضيح آن پرداخته مي شود.

دانلود مقاله کامل

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 24